Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

FAQ – Často kladené otázky

Seznam všech zodpovězených dotazů
 1. Jak se připojit?
 2. Jak nainstaluji kostičkov?
 3. Jak přidam instances?
 4. Jsem originál a nejde mi spustit hra
 5. Jak nainstalovat aktuální Forge do MultiMC?
 6. Jsem Warez a nejde mi spustit hra
 7. Kde seženu Javu 7?
 8. Jak vypnout, či upravit DualHotbar?
 9. Jak se stát členem realizačního týmu?
 10. Jak změnit heslo?
 11. Jak pořídit VIP?
 12. Nemohu se připojit, hlásí mi to crash-report!
 13. Kam psát problémy (například když se nemohu přihlásit)?
 14. Kde najdu Crash-report?
 15. Kde najdu videonávody a návody?
 16. Nemohu se připojit, hlásí mi to příliš mnoho účtů, ale registrovaný nejsem!

Jak se připojit?

Naše servery jsou přístupné pro všechny. Stačí mít jen potřebnou verzi instalátoru (najdete v sekci STÁHNOUT) a nebo v případě nemodovaných serverů jen IP. IP najdete na hlavní stránce vpravo v seznamu serverů.

Jak přidam instances?

Přidání instances je snadným updatem MultiMC klienta. V jednoduchosti jde o rozbalení potřebné složky na to pravé místo. Postup jde vidět na následujícím obrázku. Instance stáhnete v naší sekci pro stahování.

 

Jak nainstaluji kostičkov?

Modované i klasické servery lze u nás snadno stáhnout a nainstalovat v sekci STÁHNOUT. Originální hráči mohou stáhnout jeden balíček, kde je vše. Ti, kteří ještě nevlastní originální verzi, musí stahovat balíčky jednotlivě.

Kostičkov se mi spouští ve WinRARu, co mam dělat?

Důvod je prostý, máte nastaveno, že soubory *.jar se budou spouštět (otevírat) v tomto souboru. Pokud byste dělali zásahy do tohoto souboru, je to v pořádku. Ale pokud chcete hru hrát, potom je to zcela špatně. Najděte si spouštěcí soubor, klikněte na nej pravým tlačítkem myši a zde vyberte možnost “Otevřít program v…” a dále “Zvolit výchozí program”, kde vyberete JAVU. Poté se MC spustí správně.

Pro porovnání přikládám obrázek. Jinak cílený soubor, ve kterém se hra spouští, najdete po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu na ploše (kam vám jí dá náš instalátor). Zde otevřete ”Vlastnosti” a v okénku s parametrem “Cíl: ” najdete cestu i název souboru, který se špatně spouští ve WinRARu.

Ukázka jak změnit výchozí program ve složce .minecraft

Jsem originál a nejde mi spustit hra

S javou 8 je velké množství problémů. Pokud máte tu možnost držte se ne javě 7. Je potřeba nastavit permgen na vhodnou hodnotu a také i paměť (memory allocation). Pomocí šipek nahoru a dolu můžete ozkoušet navýšení PermGen (Java 7 “256m”, ale Java 8 potřebuje “512m”) a poté spustit hru.
x64 systémy také obvykle vyžadují i x64 javu, aktuální verzi můžte stáhnout zde.

Jak nainstalovat aktuální Forge do MultiMC?

Postup je u MultiMC zcela jednoduchý. Nejvíce napoví přiložený obrázek. Doporučujeme instalovat nejnovější verzi, obrázek je jen inspirační a se staršími verzemi!

Jsem Warez a nejde mi spustit hra

Zvolte Edit profile a zde upravte skutečnou cestu k javě (1). Příkladem je u javy 8 “C:/Program Files/Java/jre1.8.0_25/bin/javaw.exe” nebo u Javy 7 “C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe“. Take sledujte zda nemáte Javu nainstalovanou třeba v ”C:/Program Files (x84)/Java/jre1.8.0_25/bin/javaw.exe” či ”C:\Program Files (x84)\Java\jre7\bin\javaw.exe

Další možností je úprava MaxPermSize (Java 7 “256m”, ale Java 8 potřebuje “512m”)  (2) a rozsahů RAM, které váš počítač má dostupné.

A samozřejmě v neposlední řadě i správná cesta ke složce se hrou (3). Warez musí hru spouštět z .minecraft. Ta nesmí krom našeho balíčku obsahovat cokoliv jiného. Pokud je tento fakt pro vás problém, hru lze koupit na minecraft.net a nekrást. :)

 

Kde seženu Javu 7?

Tuto verzi lze stáhnout zde.

Jak vypnout, či upravit DualHotbar?

Je potřeba upravit config, který najdete na “.minecraft\config\dualhotbar.cfg” a v tomto souboru dualhotbar.cfg upravte následující hodnoty z true na false:

# Enable DualHotbar [default: true]
B:Enable=true

Pokud chcete hotbar v jedné linii, změňte opět true na false.

# If disabled, it will render all 18 slots in one row [default: true]
B:”Render Two Layers”=true

Jak se stát členem realizačního týmu?

Nábory většinou neděláme, jelikož si vybíráme přímo z našich aktivních hráčů. Pokud se chcete stát členem týmu, je tedy potřeba být aktivním a slušným hráčem, který získal naši důvěru. O získání hodnosti nežádejte, jelikož odpověď bude vždy záporná.

Jak změnit heslo?

Heslo změníte příkazem /changepassword [StareHeslo] [NoveHeslo]

Jak pořídit VIP?

VIP lze pro modované servery aktivovat v našem internetovém obchodě – shop.kostickov.eu. Pro klasické servery najdete informace zde. VIP je formou podpory našeho serveru. Peníze, které z něj získáme, jdou na chod serveru.

Nemohu se připojit, hlásí mi to crash-report!

Problémem může být špatný config hry, překrývající se mody ap. Crash report najdete v “…\instances\Název Balíčku\minecraft\crash-reports“. Pokud jej zasíláte, pošlete ten s nejnovějším datem na info@kostickov.eu. Jiný log nám nepodá tolik informací jako tento soubor.

Kam psát problémy (například když se nemohu přihlásit)?

Nejlépe se stavte na náš teamspeak ts3.kostickov.eu a nebo napište na info@kostickov.eu. Pokud hlasí váš klient crash, pošlete crash-report na již zmíněný e-mail.

Kde najdu Crash-report?

Crash report najdete v “…\instances\Název Balíčku\minecraft\crash-reports“. Pokud jej zasíláte, pošlete ten s nejnovějším datem na info@kostickov.eu. Jiný log nám nepodá tolik informací jako tento soubor.

Kde najdu videonávody a návody?

Na serveru získáte informace pod příkazem /pomoc. Všechny návody na webu, které jsme uveřejnili, najdete vždy v našem menu a záložce daného serveru.

Nemohu se připojit, hlásí mi to příliš mnoho účtů, ale registrovaný nejsem!

Místo whitelistu dovolujeme pouze jednu registraci. Pokud se vyskytne shoda s jiným hráčem, nemůžete se přihlásit. “Registrace duálního účtu” a admin vám jej zaregistruje.