Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Mo’ Creatures – Ochočení mobů

Nějaká ta videa najdete od LetPlayera DigomanCZ.

MO Cratures je mod plný nových tvorů. Můžete si mnohé z nich ochočit, ale další nemalá část vám ráda proklepne brnění. V tomto příspěvku se budeme věnovat potvůrkám, které je možné ochočit.

Počet mobů, které můžete mít, je omezen! Pokud ochočeného mazlíčka zabijete, neznamená to, že máme v databází o číslovku méně. Někteří tvorové jsou ve hře přítomni v nemrtvé formě. Je proto potřeba pro  jejich uvolnění použít Scroll of Freedom (kliknutim na moba).

Koně

Koně jsou jedna z nejoblíbenějších částí tohoto modu. Můžete je ochočit jablkem, osedlat (Crafted saddle), vyzbrojit (Mount Armor) a vyšlechtit v mystické krasavce. Aby vám koně neutekli, nakrmíte je otýpkou slámy (Hay Stack) a nebo prásknete bičem (Whip). pro jednoduché převádění složí lano (Rope).

Pro další šlechtění je tu několik základních koní (viz. obrázek níže). Šlechtíte je tak, že dva koně odvedete dále od ostatních koní a pod širým nebem je oba nakrmíte dýní. Vzájemným prošlechtěním základních koní získáte mustangy* s jejichž hřbetu ochočíte jablkem zebru. Zebru poté křížíte s koněm a získáte klíč k mystickým koním a tím je Zorse (Zebrokůň).

Vlastní specialitou mezi koňmi je osel. Na něj můžete upevnit truhlu a on může přenášet itemy. Osla je možné křížit s koňmi (Mula) i zebrou (Zonkey).

*Jednoho z mustangů získáte například zkřížením bílého koně s černým. Jejich vzniklého potomka křížíte opět s bílím a dalšího vzniklého potomka s černým a máte mustanga.

Přehled základních koní

První generace kříženců

Druhá generace kříženců – Mustangové vhodní pro lov zeber

 

 Zorse, Mula a Zonkey

Tabulka s vhodným křížením

Mystičtí koně

Pokud se vrhnete na šlechtění koní, potom nesmíte opomenout samotný vrchol koňomstva a tím jsou Pegasové a ostatní kouzelní kopytnatci.  Tentokrát využijete nejen křížení ale i magických esencí. Nezapomeňte před očarováním koně osedlat!

Nightmare – ohnivý mob pocházející z Netheru. Získáte jej použitím ohnivé esence na Zorse, nebo křížením jednorožce a Pegase.

Bat horse – základní létající kůň z temných jeskyní a nočního nebe. Získáte jej použitém esence temnoty na Zorse.

Jednorožec – bájný lesní tvor, získáte jej použitím esence světla na Nightmare. Kůň padá pomaleji a proto se na jeho hřbetě nezraníte v důsledku pádu. Muže také využít svůj roh k boji.

Pegasus – Lze vyšlechtit použitím esence světla na Bat horse. Ale není to tak jednoduché, před použitím esence musíte vystoupat do výš než Y 150. Pote z něj vysednout a  použít esenci. Doporučujeme využít transformace nad vodou.

Víla – Tohoto koně získáte křížením jednorožce a Pegasuse. Pro křížení je třeba oba nakrmit esencí světla.

Modrá a růžová víla – nakrmíte-li vaší vílu modrou nebo růžovou barvou, získáte jejich barevnou kombinaci.

Černý pegasus – na Pegasuse použijete esenci temnoty a získáte variantu černého pegase. Ten se pohybuje rychleji a je odolný vůči ohni.

Nemrtví koňově - získáte je použitím esence nemrtvého (Undead) na živé koně. Koně postupně ztrácí zelené maso a stávají se z nich kostlivci. Vypolstrujte si tedy svá sedla, cesta může píchat a tlačit.

Duchové koní – duchy získáte zabitím vašeho pegase.

Ptactvo

Ptáky ve hře je složité ochočit. Musíte jim hodí semínka, zatím co stojíte k ptactvu zády. Až semínka budou pojídat a přiblíží se k vám dost blízko, kliknete na ně se semeny v ruce. Po zkrocení pták si jej usadíte na hlavu a získáte možnost plachtit při skoku z výšky. Ptáka sundáte z hlavy tak, že na něj pohlédnete nahoru a kliknete na něj.

Zajíčci

Posadíte si je na hlavu kliknutím na jednoho z nich.  Pokud jej máte na hlavě výrazně se zvýší vaše rychlost, hlavně pokud jedete na koni. Pokud jste pronásledováni a zajíčka odložíte, mobové se vrhnou na něj a vy můžete v klidu odejít.

Delfínové

V přírodě se nacházejí v několika barevných kombinacích. Bílý a růžový delfín je nejvzácnější a pohybují se rychleji.

Delfíny je možné zkrotit nasedáváním na ně a nebo nakrmením syrovou rybou. Každá barva ale potřebuje jiný počet ryb. Například bílí potřebuje 12 syrových ryb.

Pokud máte páreček delfínů, je možné je křížit jako koně v dřevěném bazénku o velikosti 9 x 6 x 6.  Pro jejich zkřížení je nakrmíte pečenou rybou. Kombinací různých barev získáte jinou variantu delfína.

Kočky 

Kočku zkrotíte hozením vařené ryby. Pokud se zastaví a rybu začne žrát, můžete ji nasadit Medallion. Ochočená kočka začne vyhledávat pelíšek (Kitty Bet) s mlékem, krmení (Pet Food) a jako každá slušně vychovaná domácí číča toaletu (Litter Box) a pískem. Musíme vás ale varovat, kolem kočičí toalety velice rády rostou popínavé rostliny. :) Pokud kočka nemá ve své blízkosti svůj pelíšek a toaletu, stává s ne nevrlou, útočnou a zklidníte ji jen použitím biče. Bič použijete i pro posazení vašeho mazlíčka.

Kočky mohou rády zaběhnout a vylézt na strom, římsu nebo jiné slepé místo. Potom ji musíte odtud dostat sami, nebo začne nesnesitelně naříkat. Koťata můžete přenášet na hlavě, dospělé kočka vás budou následovat, nebo můžete použít lano (Rope) a vést je.

Kočky rozmnožujete pomocí dortu, každému koťátku (1-3) musíte dát poté medailon a pojmenovat jej. Koťátka se naštěstí rodí zkrocená a velice hravá. Je dobré jim opatřit klubko vlny (Wool Ball).

Kozy

Kozy, aneb odpadkový koš na nožičkách. Sežerou vše co jim hodíte, od trávy až po iridium.  Jsou známe také svým trkáním.

Budou vás následovat, pokud držíte potravinu v ruce a pokud jí nakrmíte (např. chlebem) velice ráda se stane vaší věrnou kozenkou.  je možné je poté uvázat na lano (Rope) a odvést.

Koza slouží jako producentka mléka. Musíte si ale dát pozor! U tohoto moba rozeznáváme kozu a kozla. Kozel má delší rohy a bradku. Dojení kozla může být poněkud komplikované. Kozla ale můžete použít na rozmnožování. K jejich množení slouží obilí.

Želvy

Želvu zkrotíte nakrmením cukrovou třtinou, nebo melounem. Musíte je kolem želvy naházet a poté být trpěliví. Nacházejí se v bažinách nebo  v blízkosti vody a pokud jsou napadeni schovají se do svého krunýře.

Rostou velice pomalu, ale pokud vyčkáte získáte bojový tank. Želvy lze přenášet na hlavě. Na hlavě je možné želvu léčit pomocí cukrové třtiny.

Rejnok Manta

Jsou to mořská stvoření. Ochočíte je opakovaným nasedáváním na ně. Ovládáte je stejně jako loď a čím je voda hlubší, cestují rychleji.

Pštrosové

Tohoto moba je nutné vypěstovat od vajíčka. Vejce je možné uloupit od jeho rodičů v poušti. Samec je tmavé barvy a samice světle hnědá.Pokud jej uloupíte vemte ale nohy na ramena a utíkejte seč vám síly stačí. Útoční jsou hlavně samci, samice a mladí po útoku strčí hlavu pod písek.

Vejce pštrosa umístěte mezi pochodně, kde se po určité době vylíhne. Mladý pštros vás bude pronásledovat kam jen půjdete a až vyroste budete jej moci vybavit. Mezi výbavu patří sedlo a bič. Pokud na pštrosovi cestujete a prásknete bičem, potom pštros na malou chvíli rychlí. Samec je při cestování rychlejší než samice. Nejrychlejší je ovšem albín pštrosa.

Pokud budete mít pštrosa s pštrosicí v jednom kotci, potom budou snášet vejce a můžete mít další pštrosáčata! A nebo si uděláte chutnou omeletu ve furnace. :)

Velké kočky

V Mo nechybí ani lvy, leopardi, tygři, panteři a levharti. Ochočit smíte ale jen mláďata to to hozením syrové ryby.  Pokud ji nejí chvíli vyčkejte a až se k vám otočí čelem hoďte další rybu. Potom držte rybu v ruce a klikněte na moba medajlonem. Musí se ale na vás koukat.

Ochočená velká kočka vás bude chránit. Usadíte jí bičem nebo jí můžete vodit na laně.

Škorpion

Tyto jedovaté potvory jsou nejagresivnější v noci. Pokud chcete vlastního musíte zabít samici, která má na zádech mláďata. Mládě zvednete kliknutím a po pojmenování jej na sobě nosíte. Až vyroste můžete na štírovi cestovat.

Je několik typů štírů. Základní je hnědý a zelený. V ledových oblastech se nachází modrý a v Netheru ohnivý.

 

Pokud vám nějaký z ochočitelných mobů chybí, napište to pod článek do příspěvku a my to napravíme.