Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Základní příkazy na PvP serveru

 

Pro plné ovládání serveru a jednotlivých frakcí, je potřeba znát následující rozkazy, které jednoduše zadáte do konzole.

Klasické rozkazy

/spawn – Vás přesune do Spawn – City, odkud se snáze dostanete do světa těžby a nebo k warpům, které vedou např. k obchodníkovi.

/sethome Název – uložíte váš domov pro osobní portování, můžete mít až 3 domovy. Pokud zadáte stejný název, potom přepíšete původní.

/home Název – vás přesune na vámi nastavený domov

/delhome Název – smaže vámi nastavený domov.

/tpa JménoHráče - tímto rozkazem se mohou hráči přesunout na hráče, jehož jméno zadali. Cíloví hráč ale musí souhlasit s přesunem díky rozkazu /tpaccept .

/money - zobrazuje aktuální stav vašich kreditů.

 

 

Klany a Claimy

Na PvP serveru rozhoduje o rozloze vašeho území síla vašeho klanu. Čím je klan silnější, tím více chunků (základní MC uzemní jednotka o rozloze 16×16) může obsadit. Sílu klanu budujete zabíjením nepřátel a s prohranými bitvami muže klesat.

Rozkazy pro ovládání klanů

/f create NázevFrakce – Vytvoříte frakci s daným jménem.

/f help (/f ?)- zobrazí seznam rozkazů přímo ve hře.

/f list (/f ls ) – zobrazí seznam herních frakcí (klanů), tedy NázevFrakce

/f who NázevFrakce – zobrazuje informace o zvolené frakci. Tedy její sílu, členy, diplomacie a další základní informace.

/f join NázevFrakce - vstoupíte do frakce, jejihž jméno jste použili. Název zvolené frakce se zobrazuje před vaším nickem.

/f invite JménoHráče - pozvete hráče do frakce.

/f leave - opustíte frakci, již jste členem. Tuto volbu několikrát zvažte, než jí využijete.

/f home - přesune vás do domovské citadely vaší frakce.

/f sethome - nastavení domova vašeho klanu pro port. Nastavit ho smí jen vůdce frakce a moderátor.

/f chat (/f c ) – přepínáte mezi aliančním, frakčním a veřejným (public) chatem. Tyto další chaty mohou sloužit k interní komunikaci ve vaší frakci.

/f pow JménoHráče – zobrazuje informace o síle hráče.

/f claim – obsadíte volné území, na kterém stojíte. Je ovšem potřeba mít dostatek síly frakce. Claimovat smí  vůdce frakce, nebo moderátor frakce.

/f unclaim – uvolníte území, které jste /claimovali. Musíte na tomto území stát.