Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

[CubeNews] Novinky, novinky a ještě jednou novinky!

SMS platby pro ČR

Konečně se mi podařilo sprovoznit správně s providerem SMS platby, proto jsou již nyní pro ČESKOU REPUBLIKU k dispozici. Pro více informací se přihlašte na náš WebShop!

 

Minecraft 1.8?

V novém snapshotu, který ukazuje směr vývoje minecraftu před jeho uvedením mezi hráče. Nový Minecraft 1.8 by měl být zaměřený hlavně na dvě věci – Adventure mode a samotný gameplay. První snapshot v roce 2014 přinesl pár zásadních změn v enchantu a obchodování s vesničany. Kromě toho je tu pár nových stavebně zajímavých bloků a jeden oslizlej kousek. :)  V novince se objevil i Chicken Jockey, ano baby zombie na slepici :D , ten způsoboval ale značné lagy a proto je jeho budoucnost nejistá.

Mojang také napsal, že stále na pozadí pracují na Plugin API, což v budoucnu umožní snadné vložení pluginů a jiných úprav hry – což potěší hlavně majitele serverů.

Kdy nová verze vyjde na světlo světa ještě není známo.

 

Minecraft 1.8: Nové bloky

Přibudou nějaké ty nové bloky. Ale navíc budou otevřeny ke craftingu i oblíbené Chiseled Stone Brick  a Mossy Stone Brick. Dveře se začnou stackovat a při výrobě získáte hned 3 kusy.

Andesite – Smícháním diorite a cobble získáte tento druh stavebního bloku. Vzdáleně připomíná ztuhnutý beton z IC modu. Funkčně se podobá spíše kamenným cihlám. Pro klasický server to bude ale příjemný dekorativní blok.

 

 

Diorite – půjde vycraftit z křemene a dvou kamenů. Je to varianta stavebního kamene předcházející Andezitu. S touto horninou se můžete setkat i v reálném světě, kde vzniká jako hrubá vyvřelá hornina. Je dost možné, že po ní šlapete i na silnicích. Osobně si umím představit, že bych po tomto bloku šlapal i v minecraftu, mohl by se svým kolegou Andesitem tvořit velice pěknou mozaiku na podlaze. :)

 

Granite  (žula) – budete se s ní moci setkat při těžbě v podzemí. Předpokládám, že tvrdostí půjde o něco mezi hlínou a kamenem.

 

 

Slime blok – s obdobnou slizkou hroudou se mlžete nyní setkat i na Dinotopii. Půjde o blok, který tlumí nárazy a funguje jako trampolína. Vyrobit půjde z 9 slime kuliček.

Textura je mi ale oproti modované Dinotopii příjemnější na pohled.

 

 

Minecraft 1.8: Nový enchanting, oprava a pojmenování

Nová verze přinese i nový způsob enchantování předmětů Nyní spotřebujete menší množství levelů, ale k enchantu budete potřebovat i Lapis Lazuli. Po najetí myšítkem na jeden z nabídnutých enchatů se zobrazí další informace. Mezi ně patří množství potřebného lapisu, nebo možný enchant a šance jeho vzniku. Vás, kteří jásají že bude enchanting snadnější ale zklamu! Ziskávání levelů bude v nové verzi minecraftu o mnoho složitější. 3. level dle nového systému bude defacto odpovídat 30 levelu toho starého.

Oprava itemu bude stát 2 – 5 levelů. Pojmenování vyjde na 1 level.

 

Minecraft 1.8: Obchod

V poslední verzi 1.7.x přibylo vesničanům nyní již otravné “Eeeehmmm..“. U mojangů se ale tentokráte pochlapili a vrhli se na nový systém obchodu. Obchod má být užitečnější a také z něj získáte  krom itemů i nějaké ty expy.

Vesničané budou nadále procházet jistým profesním růstem (díky obchodování) ale nadále získává možnost, že vesničana plně vykoupíte. Nabídka vesničana je ale daleko širší, hned při prvním obchodu jsem zahlédl 4 nabídky, a další jsem otevřel obchodováním.

 

Nový server kostičkova!

Bedlivě pracujeme na novém serveru, který je více zaměřen na technické mody. Již nyní  testujeme IC2+GregTech, Thermal Expansion 3 a mod PowerSuite.

Nepůjde ale o klasický technický server, jelikož plánujeme opět tématické pozadí. Tentokrát bude na motivy jednoho sci-fi seriálu. Více informací můžete očekávat na konci týdne.

TarGilkaltar

Spravuje hlavně server Dinotopia, ale má vlastně prsty ve všem. Obracejte se na něj i v případě řešení financí, WebShopu+VIP a reklamy. Dbá také na náš web, instalátory a natočil většinu návodů pro naše servery a mody viz. naše YouTube. Jeho krédem je "Hraji srdcem" :)

Comments

EasyVamp

Hmm ty zajímavosti kolem 1.8. jsou celkem známy. Mě by spíše zajímalo jak jste na tom s novým technickým serverem? Nějaké další info? ;o) A na jaký seriál že to bude? ;o)

TarGilkaltar

Nu :) mohu prozradit ze půjde o seriál Stargate. :) A vývoj je ted pozastaven, resim neco s autorem módů :)

Muntak

Ahoj muzu se jen zeptat jak to vypada s novym servrem zda uz se nejak zase pokrocilo? dekuju

TarGilkaltar

Neboj, jak se něco nového uděje, budete informováni :)

TisuesCZ

Když jde o seriál StarGate, bude na novém serveru ještě jiný mód než SG Craft, který je na Dinotopii ? :D