Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Jarní update Dinotopie3

Novou Dinotopii čeká jarní update. Přibudou klobouky na vaše hlavy a velké množství nových rostlin, které budete moci pěstovat. Jelikož je máj přibudou nové květiny a také přidám nové ovoce a zeleninu – třeba rajčata. Mapa bude zachována, jen svět těžby bude vygenerován nový.

Update proběhne mezi 13:00 – 14:30

  • 13:00 Server vypnut
  • 13:20 Update stávajících modu
  • 13:30 Přidaní nových modů
  • 14:00 Nastavování configu
  • 14:15 Nastavování MoCreatures – server je na Whitelistu
  • Server online

Update bude při uzavření serveru zveřejněn v tomto článku a v sekci stáhnout. S aktualizovanou verzi se na server přihlásíte, až bude jeho aktualizace hotova.

+ Dinotopia 3.0.143

Aktualizační balíček do MultiMC bez nutnosti instalovat. Warez stáhněte také, smažte složky mods a config a nahraďte je stejnojmennými složkami z tohoto archivu.

Instalátor Kostickov.eu 2.3 Original připravený i budoucí klasik.

Instalátor pro ty, jež ještě nemají originální účet (lze pořídit zde) Dinotopie 3.143 Demo.

Dinotopia³ novinky

Na serveru jsme aktivovali Svět těžby. Jako vždy bude o víkendu smazán a vytvořen nový. Neváhejte tedy jej navštívit jako první!

Také jsme na mapě rozmístili několik dungeonu. Jsou to poměrně pěkné stavby a můžete je získat do vašeho vlastnictví. Informace a mapy kolem dungeonů najdete na spawnu.

Dinotopie a nevhodné nastavení launcheru u warez hráčů

Několik warezáků se mé maličkosti ptalo, proč jim nová Dinotopie laguje a jejich kolegům s originálem nikoliv. Odpovědí na tuto otázku mám hned několik.

  1. RAM je o na čem minecraft běží. Pokud máte málo RAM v počítači, potom se nedivte. Je bohužel ostudou, že výrobci počítačů tuto nejlevnější komponentu zanedbávají a dávají do počítačů směšných 2Gb RAM… Pro chod je tato hodnota limitní minimum!  Pokud máte slabší počítač, nezapínejte nic jiného jako minecraft. Například spuštění prohlížeče vedle MC je pro mnohé počítače sebevražda. Většina schopných launcheru umožňuje nastavit vhodné RAM, pokud tedy máte nějaké v rezervě, nebojte se hře nějaké přidat.
  2. Architektura procesoru. Procesory v počítačích se dělí na dvě architektury – x32 (x84) nebo x64. A i java s dělí na tyto dvě varianty. Pokud máte počítač s x64 je dobré nainstalovat obě varianty ale používat variantu javy pro x64.  Na staré dinotopii jsem se ale setkal s x64 Pc, kdy MC běžel lépe na Java x32 – nebojte se tedy ozkoušet obě.
  3. Také nejnovější verze Javy je pro plynulejší chod hry vhodnější, jelikož se její autoři snaží o snížení jejich nároků. Někdy se ovšem stane, že se objeví chyba – potom vás informujeme na našem webu.
  4. Nastavení minecraftu je ve finále rozhodující. Velká část hráčů mají nastavenou krásnou grafiku bohaté vykreslování částic a dohled až do japonska! To se poté proboha nedivte že máte lagy. :) Řešením je vhodné nastavení MC (viz. obrázek), které je u Originální verze již po nainstalování.

Několik warez hráčů utrousilo i otázku, proč je originálky mají příjemnější launcher než warez. Má odpověď je jednoduchá! Originální hráči jsou ti, kteří svými penězi podpořili vývoj hry. Proto jsou u nás vítání, proto pro ně plánuje další výhody a proto mají snadnější a příjemnější launcher. To ale neznamená, že si warez nemohou na servery dojít zahrát a hru vyzkoušet. :)

 

Update classic serveru

Zdravím přátele jak již někteří víte, a teď i pro ty co nevědí, classic dostane novou podobu.

Jedna se o převod na verzi 1.7.9, přidáním dalších pluginu jako Towny (založeni města které může podle počtu obyvatel kvést do krásné podoby, zároveň náhrada místo resek) potom taky se nám vrátil hráči oblíbený plugin MyPet a zaplé PvP.

Přesné spuštěni nejsem schopen stanovit, ale myslím ze v průběhu příštího týdne by to mohlo klapnout. Veškeré informace najdete zde na webu.  Případné otázky a návrhy směřujte na naše forum.

Pluginy:
MyPet
Town
Brany
TreeAssist
ChestShop
Dynmapa
iConomy

Tyto informace se můžou dle situace změnit.

Update WEBSHOPU a jeho odstavení!

Dnes proběhne update webshopu od 15:25  do zhruba 15:50 hodin. V tuto chvíly nebude možné zakoupit jak rubíny tak VIP jelikož bude webshop kompletně dostaven a updatován na novou verzi. Zatím jen pro dinotopii 3 a v průběhu týdne i pro ostatní servery jelikož webshop v testovacím období obstál na jedničku!

EDIT: HOTOVO WEBSHOP JE UPDATNUT!