Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Update instalátoru

Všechny naše modované servery spustíte přes nový balíček modů, který je ovšem potřeba nainstalovat.

Stáhnout MultiModPack

Modovany kostičkov i s původní mapou najdete pod názvem Dinotopia. Dinosaury ale ještě nepotkáte. Čeká nás ještě série testů, než je potkáte.

Jako novinku zde najdete TrainCraft a Stavitelský server. TrainCraft je server s vláčky, lokotkami, vzducholoděmi a vyhybkami :)

Stavitelský server je pro nadějne stavitele a hrače klasických serverů. Mody přidávají jen stavební bloky. Pro usnadnění stavby mohou hráči použít rozkaz /fly. Mohou dosáhnout i kreativu (VIP kreativní účet). Svět divů ze starého Kostičkova se na tomto Stavitelském serveru objeví v průběhu několika dní.

Velký update

Právě teď probíhá velká aktualizace modovaného Kostičkova, server je proto vypnutý. Servery PvP a Stavitelský server jsou otevřeny.

S aktualizací serveru přijde i aktualizace našeho  balíčku modů. Balík přibude na svém objemu, jelikož se v něm objeví i mody našeho Stavitelského serveru a TrainCraftu. Máte se tedy na co těšit! Sledujte náš web a facebook, kam budeme dodávat aktuální informace.

Online zpravodajství

18:21 – Klient je ke stažení ZDE

18:10 - zhruba v 18:30 bude instalace na webu!

17:24 – Whitelist na Traincraftu byl vypnut.

17:16 – Bobik pracuje, Tar si dopil kávu a Good věšti z jeho sedliny budoucnost serveru.

17:07 – Tar si udělal kávu a Goodmanovi se zdá málo černá..

17:06 – Velký Bobo aktualizuje IC2. Předpokládá, že servery pojedou kolem 18 hodin.  

Stavitelský kreativní server

A je to tu! náš server pro stavitele se posunul do veřejné Bety, pokud máte zájem do něj nahlédnout, stáhněte .minecraft soubor na našem webu a importujte jej do MultiMC, které používáme pro naše servery. Při další větší aktualizaci našeho modovaného balíčku bude napevno jeho součástí,

Více o serveru

Stáhnout .minecraft

Jak přidat .minecraft do MultiMC? To vám napoví obrázek níže. Nezapomeňte, že to co stáhnete je zabalené a do MultiMC importujete jen rozbalenou složku. První spuštění bude něco málo trvat, protože se budou stahovat  soubory pro chod jednotlivých modu. :)

CubeNEWS: Sociálno a 1.6.1.

Minecraft 1.6.1. vs. Modovaný Kostičkov

Oblíbená hra Minecraft, přichází s velkou aktualizací 1.6.1. Ta přináší především vytoužené koně s možností osedlat a obrnit je.  Z nových bloků přibyly uhelné bloky, kostka slámy a koberce.

Nechceme hrát hru “kdo je lépe vybaven”. ALE na našem modovaném serveru přibylo mnohem více. Máme krom koní dalších  67 mobů! Ty lze často křížit, vybavit a osedlat. Křížit lze také včelky, rostliny a stromy. Dale přibylo asi 474 vymazlených bloků, technické stroje, itemy, zbraně a druhy jídel.

Nakonec jen dodám, že modovaný Kostičkov nebude přecházet na čistou verzi 1.6.1.! Nebyl by to jen jeden krok zpět, ale pěkná kupa kroků zpět a to si nepřejeme. Kostičkov má nakročeno za lepším minecraftem. Již teď je v provozu PvP server a dále  pracujeme na kreativním serveru a serveru s vlaky, vzducholoděmi a námořní dopravou. Pokud nám zůstanete věrni, máte se opravdu na co těšit! :)

 

Československá minecraftová komunita na Google+

Fanoušci minecraftu se rozšířili i na další velkou sociální stránku – na Google+. Pokud tuto službu využíváte, nebo využíváte služeb Googlu neváhejte a přidejte si Minecraft[CZ/SK].

Tato staronová sociální sféra je ceněná svou odlišností od facebooku. Nenajdete zde [kůlové] příspěvky o “fajnové svíčičkove co jsem papala”, ale geekovské a novinářské příspěvky o novinkách ze světa IT, snímky různých fotografů (uložiště fotografii zdarma) a nemálo známých osobností z YouTube scény.

Návody na modovaný server

Pokud si nebudete vědět rady s mody nebo pluginy, bude nyní stačit napsat ve hře /pomoc. Tento pomocník vám našeptá další rad, nebo vás navede na část našeho webu či naše YouTube.

Na YouTube najdete nový kanál zaměřený na jednotlivé mody na serveru. Pokud vám pomůže nový kanál pomůže, neváhejte nás odebírat a lajkovat.

IC2 – Správne zapojeni Transformeru

Spotřebiče v IC potřebují různé množství EU (Energie). Pokud je zapojíte špatně, přijdete o tyto své stroje! Transformery snižují energii tak, aby byla použitelná.

[embedplusvideo height="309" width="500" editlink="http://bit.ly/16nuT1e" standard="http://www.youtube.com/v/3k180OEfY2c?fs=1" vars="ytid=3k180OEfY2c&width=500&height=309&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=" id="ep3683" /]

Forestry – Včelařství 2

[embedplusvideo height="309" width="500" editlink="http://bit.ly/12ocSO0" standard="http://www.youtube.com/v/2n_lFG1doy8?fs=1" vars="ytid=2n_lFG1doy8&width=500&height=309&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=" id="ep8051" /]

Recepty na uvedeny stroje byly uvedeny v minulém díle!

00:42 - Přehled úlů
02:29 - Analyzátor včel
04:39 - Centrifuga a kapky medu
06:30 - Apiary
07:09 - Křížíme základní včely Medous a Forestry včelky (získáme tak Common včelu)
08:09 - Ukázka Monastic
09:09 - Ukázka Mojestic
11:54 - Ukázka Diligent
14:25 - Ukázka Cultivated
17:45 - Zrozeni Commona!
18:56 - Ukázka Imperial a Industrial pro tvorbu Alweary

Hvězdná brána

Hvězdná brána, kterou jste mohli vidět v seriálu stejného jména, slouží k přesunu na herní mapě. Bránu získává majitel aktivního VIP účtu a města hráčů. Mohou ji ale pokládat jen adminové. Ti bránu ale položí pouze na příjemně vypadající místa, kterou hráči vybudovali. 

 

 [embedplusvideo height="309" width="500" editlink="http://bit.ly/1aPIfKG" standard="http://www.youtube.com/v/rJZW4VJkIv0?fs=1" vars="ytid=rJZW4VJkIv0&width=500&height=309&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=" id="ep2260" /]

Jak zadat adresu?

Adresu zadáváte do Stargate Controler (DHD), které je před každou Hvězdnou bránou. Potvrzujete ji tlačítkem ENTER, nebo znakem uprostřed DHD. Můžete adresu naklikat pomocí obrázku na ovládání, nebo použít vaši klávesnici ( Spawn je např. DBLZMBA a do Netheru SKFANAA). Potřebné adresy do měst a dalších míst najdete na /Spawn v místnosti s bránou.

Je brána nebezpečná?

Ano, vír který se otevírá při aktivaci brány vás může zabít.

Jak sestavit bránu:

 

 

 

 

 

Co brána potřebuje k chodu?

K chodu potřebuje DHD pro zadávání adresy. Dale také potřebuje Naquadah, které používá jako palivo.

Lze projít branou oběma směry nebo ve více lidech?

Brána slouží pro jednosměrné cestování. Může přenést více hráčů za sebou, ale po 12 sekundách se zavírá. Dále není možné vytočit adresu aktivní brány a neslouží k přesunu vašich zvířat. Divoká zvířata ale přenáší.

Bloky v tomto modu

Crafting povolen na GalaxyCraftu

Stargate bloky – slouží k sestavení hvězdné brány. Najdete je v dungeonech, pyramidách a nebo je vycraftíte. Stargate base pokládá pouze admin!

 

 

 

 

 

Stargate Controler – blok sloužící k zadávání adresy. Adresu lze snadno zadat napsáním na klávesnici. Na serverech najdete adresy pod příkazem /sga.

 

 

 

 

 

Naquadah – v surové podobě slouí jako palivo hvězdné brány. Ingota slouží k tvorbě bloků tohoto modu. Blok naquadahu lze prodat ve výkupně GalaxyCraftu.

 

 

 

 

 

Kontrolní krystaly – lze je vycraftit a nebo koupit od vesničana – Tokry (toho s červenýma očima a zlatou helmou na hlavě)

 

ModPACK beta2.0

Tuto sobotu pro vás uvedeme aktualizaci modu. Prosíme naše hráče, aby v sobotu stáhli novou verzi našeho balíčku modů. Nezapomeňte odinstalovat, nebo smazat původní balíček před instalací nového.

Mapa zůstane zachována.

Novinky

  • Je potřeba nainstalovat nový kostičkov! 
  • Doplnění receptů z Forestry do NEI
  • Cestování pomocí hvězdných bran ( Mezi městy, nether, Spawn ap. Neslouží k transportu vašich zvířat!)
  • Scrab nelze vyrábět z cobble.
  • Nové itemy v Applied Energistics
  • Lze získat peníze a nakupovat nová rezidence a zakládat města. Peníze získáte prodejem ve výkupně na spawnu.
  • Aktalizace všech ostatních modů