Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Navigate / search

Dinotopia³

Tento víkend bude otevřena nová verze naší Dinotopie. Ač nese stále jméno po dávných monstrech posune se tentokráte více směrem k magii. Na serveru se objeví jak Forestry, MoCreatures, Thermal Expansion 3, Hvězdné brany, ale i ThaumCraft, Ars Magica, křečci, Choco-ptáci a Warpovací knihy. Rozloučíme se ale s IC2 a AppliedEnergistics, které se přesunou na MineGate, a tak uvolní více prostoru pro nové moby.

Po lese vás začnou honit entové, v hlubokých dolech si na vámi natěžených surovinách rádi zmlsnou goblini a pokud vstoupíte do kravího pekla, popovídáte si s o něco inteligentnějšími kravami. :) Nový Thermal podporuje vlastní transport itemů a nový energetický systém. ThaumCraft a Ars Magica vám do rukou vloží kousky kouzel, které dají minecraftu nový rozměr. Chiselu přibylo několik bloků a když už je Kostickov prostorem pro mnohé nadané stavitele, přibyly i řezané bloky. A opět vás čeká již známý systém výkupu a prodeje, rozšířený WebShop, VIP postav a systemu /pomoc.

Přesný čas otevření Dinotopie se dozvíte v aktualizaci tohoto článku a již nyní na webu a facebooku vidíte nový spawn! MG – dá-li moder – vyjde v odstupu několika týdnů od Dinotopie.

 

Stáhnout Launcher 2.2 Original

Co s Dinotopii 2

Předešlá verze Dinotopie běží na fakahedě. Třetí verze se přesouvá na náš server a jelikož je na fakahedě zaplaceno, bude dvojka běžet až do vypršení doby platby. Dvojku tedy najdete také v instalátoru, který zveřejníme během víkendu.

A co VIP?

Ti z vás, kteří budou mít aktivní VIP postavy před otevřením serveru se nemusí bát. Vaše účty budou duplikovány na nový server. De facto budete mít VIP na dvou serverech zaraz.

[CubeNews] Novinky, novinky a ještě jednou novinky!

SMS platby pro ČR

Konečně se mi podařilo sprovoznit správně s providerem SMS platby, proto jsou již nyní pro ČESKOU REPUBLIKU k dispozici. Pro více informací se přihlašte na náš WebShop!

 

Minecraft 1.8?

V novém snapshotu, který ukazuje směr vývoje minecraftu před jeho uvedením mezi hráče. Nový Minecraft 1.8 by měl být zaměřený hlavně na dvě věci – Adventure mode a samotný gameplay. První snapshot v roce 2014 přinesl pár zásadních změn v enchantu a obchodování s vesničany. Kromě toho je tu pár nových stavebně zajímavých bloků a jeden oslizlej kousek. :)  V novince se objevil i Chicken Jockey, ano baby zombie na slepici :D , ten způsoboval ale značné lagy a proto je jeho budoucnost nejistá.

Mojang také napsal, že stále na pozadí pracují na Plugin API, což v budoucnu umožní snadné vložení pluginů a jiných úprav hry – což potěší hlavně majitele serverů.

Kdy nová verze vyjde na světlo světa ještě není známo.

 

Minecraft 1.8: Nové bloky

Přibudou nějaké ty nové bloky. Ale navíc budou otevřeny ke craftingu i oblíbené Chiseled Stone Brick  a Mossy Stone Brick. Dveře se začnou stackovat a při výrobě získáte hned 3 kusy.

Andesite – Smícháním diorite a cobble získáte tento druh stavebního bloku. Vzdáleně připomíná ztuhnutý beton z IC modu. Funkčně se podobá spíše kamenným cihlám. Pro klasický server to bude ale příjemný dekorativní blok.

 

 

Diorite – půjde vycraftit z křemene a dvou kamenů. Je to varianta stavebního kamene předcházející Andezitu. S touto horninou se můžete setkat i v reálném světě, kde vzniká jako hrubá vyvřelá hornina. Je dost možné, že po ní šlapete i na silnicích. Osobně si umím představit, že bych po tomto bloku šlapal i v minecraftu, mohl by se svým kolegou Andesitem tvořit velice pěknou mozaiku na podlaze. :)

 

Granite  (žula) – budete se s ní moci setkat při těžbě v podzemí. Předpokládám, že tvrdostí půjde o něco mezi hlínou a kamenem.

 

 

Slime blok – s obdobnou slizkou hroudou se mlžete nyní setkat i na Dinotopii. Půjde o blok, který tlumí nárazy a funguje jako trampolína. Vyrobit půjde z 9 slime kuliček.

Textura je mi ale oproti modované Dinotopii příjemnější na pohled.

 

 

Minecraft 1.8: Nový enchanting, oprava a pojmenování

Nová verze přinese i nový způsob enchantování předmětů Nyní spotřebujete menší množství levelů, ale k enchantu budete potřebovat i Lapis Lazuli. Po najetí myšítkem na jeden z nabídnutých enchatů se zobrazí další informace. Mezi ně patří množství potřebného lapisu, nebo možný enchant a šance jeho vzniku. Vás, kteří jásají že bude enchanting snadnější ale zklamu! Ziskávání levelů bude v nové verzi minecraftu o mnoho složitější. 3. level dle nového systému bude defacto odpovídat 30 levelu toho starého.

Oprava itemu bude stát 2 – 5 levelů. Pojmenování vyjde na 1 level.

 

Minecraft 1.8: Obchod

V poslední verzi 1.7.x přibylo vesničanům nyní již otravné “Eeeehmmm..“. U mojangů se ale tentokráte pochlapili a vrhli se na nový systém obchodu. Obchod má být užitečnější a také z něj získáte  krom itemů i nějaké ty expy.

Vesničané budou nadále procházet jistým profesním růstem (díky obchodování) ale nadále získává možnost, že vesničana plně vykoupíte. Nabídka vesničana je ale daleko širší, hned při prvním obchodu jsem zahlédl 4 nabídky, a další jsem otevřel obchodováním.

 

Nový server kostičkova!

Bedlivě pracujeme na novém serveru, který je více zaměřen na technické mody. Již nyní  testujeme IC2+GregTech, Thermal Expansion 3 a mod PowerSuite.

Nepůjde ale o klasický technický server, jelikož plánujeme opět tématické pozadí. Tentokrát bude na motivy jednoho sci-fi seriálu. Více informací můžete očekávat na konci týdne.

Migrace originálních účtů

Během konce měsíce probíhají migrace účtů z minecraft.net na mojang.com. Migraci můžete potvrdit na https://account.mojang.com/migrate, kde vyplníte váš nick a heslo.

Poté je potřeba vyplnit váš správný e-mail se kterým bude svázán váš herní účet. Pokud daný e-mail nevyužíváte, potom jej můžete změnit.

Po vybrání e-mailu, jsou na e-mail zaslány verifikační údaje.

Po verifikaci v došlém e-mailu se vám opět hra otevře, nezapomeňte ale zkontrolovat i poštu ve Spamu.

Velký update

Právě teď probíhá velká aktualizace modovaného Kostičkova, server je proto vypnutý. Servery PvP a Stavitelský server jsou otevřeny.

S aktualizací serveru přijde i aktualizace našeho  balíčku modů. Balík přibude na svém objemu, jelikož se v něm objeví i mody našeho Stavitelského serveru a TrainCraftu. Máte se tedy na co těšit! Sledujte náš web a facebook, kam budeme dodávat aktuální informace.

Online zpravodajství

18:21 – Klient je ke stažení ZDE

18:10 - zhruba v 18:30 bude instalace na webu!

17:24 – Whitelist na Traincraftu byl vypnut.

17:16 – Bobik pracuje, Tar si dopil kávu a Good věšti z jeho sedliny budoucnost serveru.

17:07 – Tar si udělal kávu a Goodmanovi se zdá málo černá..

17:06 – Velký Bobo aktualizuje IC2. Předpokládá, že servery pojedou kolem 18 hodin.  

CubeNEWS: Sociálno a 1.6.1.

Minecraft 1.6.1. vs. Modovaný Kostičkov

Oblíbená hra Minecraft, přichází s velkou aktualizací 1.6.1. Ta přináší především vytoužené koně s možností osedlat a obrnit je.  Z nových bloků přibyly uhelné bloky, kostka slámy a koberce.

Nechceme hrát hru “kdo je lépe vybaven”. ALE na našem modovaném serveru přibylo mnohem více. Máme krom koní dalších  67 mobů! Ty lze často křížit, vybavit a osedlat. Křížit lze také včelky, rostliny a stromy. Dale přibylo asi 474 vymazlených bloků, technické stroje, itemy, zbraně a druhy jídel.

Nakonec jen dodám, že modovaný Kostičkov nebude přecházet na čistou verzi 1.6.1.! Nebyl by to jen jeden krok zpět, ale pěkná kupa kroků zpět a to si nepřejeme. Kostičkov má nakročeno za lepším minecraftem. Již teď je v provozu PvP server a dále  pracujeme na kreativním serveru a serveru s vlaky, vzducholoděmi a námořní dopravou. Pokud nám zůstanete věrni, máte se opravdu na co těšit! :)

 

Československá minecraftová komunita na Google+

Fanoušci minecraftu se rozšířili i na další velkou sociální stránku – na Google+. Pokud tuto službu využíváte, nebo využíváte služeb Googlu neváhejte a přidejte si Minecraft[CZ/SK].

Tato staronová sociální sféra je ceněná svou odlišností od facebooku. Nenajdete zde [kůlové] příspěvky o “fajnové svíčičkove co jsem papala”, ale geekovské a novinářské příspěvky o novinkách ze světa IT, snímky různých fotografů (uložiště fotografii zdarma) a nemálo známých osobností z YouTube scény.

Návody na modovaný server

Pokud si nebudete vědět rady s mody nebo pluginy, bude nyní stačit napsat ve hře /pomoc. Tento pomocník vám našeptá další rad, nebo vás navede na část našeho webu či naše YouTube.

Na YouTube najdete nový kanál zaměřený na jednotlivé mody na serveru. Pokud vám pomůže nový kanál pomůže, neváhejte nás odebírat a lajkovat.